בלוג

המדריך המלא למתלבט: קמין גז או קמין עץ?

אם בעבר הימצאותו של קמין בבית היתה דבר נדיר, הרי שהיום מדובר במוצר שרואים בבתים פרטיים רבים ובדירות גדולות.

רכישת קמין הביתה

הקמין הפך להיות בשנים האחרונות חלק אינטגרלי מהריהוט הביתי. במקרים רבים נעזרים בעלי הנכסים במעצב פנים ואחת מהמשימות שלו, היא לבחור היכן ימוקם הקמין, איך הוא ייראה ואם יהיה זה קמין עץ או קמין גז.

ייחודו של קמין עץ

קמין עץ הוא אח אותנטי שכדי להפעילו על בני הבית לבצע כמה פעולות: לחטוב עצים או לחלופין לרכוש גזרי עץ מוכנים, למצוא מקום שאין בו לחות כדי לאחסן אותם ובהתאם לצורך להוסיף לאח עצים בדרך מובנית, שתיצור בעירה והריח של העץ הבוער לאיטו יתפשט בכל חדר המגורים.
קמינים שמופעלים בבית בימי החורף הקרים מאפשרים ליהנות מתחושה שהטבע נמצא בתוך הבית וכל בני המשפחה מצטופפים סביבם כאילו הם נמצאים בשמורת טבע. הקמין יוצר חמימות ביתית ומשפחתית במרחב הפנימי של הבית וגורם לשעות רבות של אושר.
מכיוון שמדובר בחלקים של עצים, יש לבצע מדי פעם ניקיון של הקמין כשהוא קר, כדי לנקות את השטח משאריות ולהשאיר סביבה נקייה ונעימה.

ייחודו של קמין גז

קמין גז הוא פריט נוח מאד לתפעול יום יומי: אין צורך להוסיף עצים, אלא אך ורק ללחוץ על כפתור ההפעלה וליהנות מחום נפלא השורר ברחבי חדר המגורים. חשוב לדאוג מראש למלאי של גז, וכך לא יווצר מצב שאי אפשר להפעיל את הקמין כיוון שמיכל הגז התרוקן.
התחזוקה שלו היא מאד פשוטה ולכן בקטגוריה זו הוא הרבה יותר נוח מקמין עץ.

אופציות עיצוביות של הקמינים

הזמנת הקמין וגודלו תלויה במקום שהוקצה לכך בסלון הבית, שהוא לרוב החדר המתאים ביותר. בהתאם לכך, אפשר להזמין קמין ארוך המותקן לרוחבו של הקיר המרכזי בחדר המגורים, קמין מרובע, מלבני, קמין שהוא חלק מהמבנה, או עומד בפני עצמו בפינה או במרכזו של החדר.
בחדרי מגורים בהם אין מקום להציב קמין, אפשר להזמין קמין תלוי שנתלה בזהירות לתקרה וכך הוא מפיץ חום סביבו, במקום שבו יושבים בני הבית על הריהוט בסלון.
קיימות כמה וכמה אופציות עיצוביות והלקוחות בוחרים מהיצע קמינים את המתאים ביותר לקו העיצובי של הבית כמו קלאסי או מודרני ולגוון המשתלב באופן נפלא, עם גווני הריהוט והנראות של הסלון.

בחירה בין קמין עץ לקמין גז

הבחירה מה לרכוש היא אינדיבידואלית וכל לקוח בוחר את הסוג ואת הדגם המועדפים עליו בהתאם ליתרונות ולחסרונות הנראים לו, לנראות של המוצר ולתחושה שהוא רוצה ליצור בסלון, של חיים בטבע באמצעות קמין עץ, או לחלופין באמצעות קמין יפהפה הפועל באמצעות גז.
לאור הדגמים יוצאי הדופן הקיימים הן באופציה הזו והן באופציה השנייה, כל החלטה היא מצוינת.

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print