בלוג

המדריך המלא למתלבט: קמין גז או קמין עץ?

רכישת קמין הביתה

הקמין הפך להיות בשנים האחרונות חלק אינטגרלי מהריהוט הביתי. במקרים רבים נעזרים בעלי הנכסים במעצב פנים ואחת מהמשימות שלו, היא לבחור היכן ימוקם הקמין, איך הוא ייראה ואם יהיה זה קמין עץ או קמין גז.

ייחודו של קמין עץ

קמין עץ הוא אח אותנטי שכדי להפעילו על בני הבית לבצע כמה פעולות: לחטוב עצים או לחלופין לרכוש גזרי עץ מוכנים, למצוא מקום שאין בו לחות כדי לאחסן אותם ובהתאם לצורך להוסיף לאח עצים בדרך מובנית, שתיצור בעירה והריח של העץ הבוער לאיטו יתפשט בכל חדר המגורים.
קמינים שמופעלים בבית בימי החורף הקרים מאפשרים ליהנות מתחושה שהטבע נמצא בתוך הבית וכל בני המשפחה מצטופפים סביבם כאילו הם נמצאים בשמורת טבע. הקמין יוצר חמימות ביתית ומשפחתית במרחב הפנימי של הבית וגורם לשעות רבות של אושר.
מכיוון שמדובר בחלקים של עצים, יש לבצע מדי פעם ניקיון של הקמין כשהוא קר, כדי לנקות את השטח משאריות ולהשאיר סביבה נקייה ונעימה.

ייחודו של קמין גז

קמין גז הוא פריט נוח מאד לתפעול יום יומי: אין צורך להוסיף עצים, אלא אך ורק ללחוץ על כפתור ההפעלה וליהנות מחום נפלא השורר ברחבי חדר המגורים. חשוב לדאוג מראש למלאי של גז, וכך לא יווצר מצב שאי אפשר להפעיל את הקמין כיוון שמיכל הגז התרוקן.
התחזוקה שלו היא מאד פשוטה ולכן בקטגוריה זו הוא הרבה יותר נוח מקמין עץ.

אופציות עיצוביות של הקמינים

הזמנת הקמין וגודלו תלויה במקום שהוקצה לכך בסלון הבית, שהוא לרוב החדר המתאים ביותר. בהתאם לכך, אפשר להזמין קמין ארוך המותקן לרוחבו של הקיר המרכזי בחדר המגורים, קמין מרובע, מלבני, קמין שהוא חלק מהמבנה, או עומד בפני עצמו בפינה או במרכזו של החדר.
בחדרי מגורים בהם אין מקום להציב קמין, אפשר להזמין קמין תלוי שנתלה בזהירות לתקרה וכך הוא מפיץ חום סביבו, במקום שבו יושבים בני הבית על הריהוט בסלון.
קיימות כמה וכמה אופציות עיצוביות והלקוחות בוחרים מהיצע קמינים את המתאים ביותר לקו העיצובי של הבית כמו קלאסי או מודרני ולגוון המשתלב באופן נפלא, עם גווני הריהוט והנראות של הסלון.

בחירה בין קמין עץ לקמין גז

הבחירה מה לרכוש היא אינדיבידואלית וכל לקוח בוחר את הסוג ואת הדגם המועדפים עליו בהתאם ליתרונות ולחסרונות הנראים לו, לנראות של המוצר ולתחושה שהוא רוצה ליצור בסלון, של חיים בטבע באמצעות קמין עץ, או לחלופין באמצעות קמין יפהפה הפועל באמצעות גז.
לאור הדגמים יוצאי הדופן הקיימים הן באופציה הזו והן באופציה השנייה, כל החלטה היא מצוינת.

עוד מהבלוג

קמין הוא אחד מהפריטים הכי יפים שאפשר לשלב בכל סוג של עיצוב. בין אם אתם מעצבים את הבית, העסק או את החנות שלכם – הקמין יכול להוסיף לה המון בנראות הויזואלית שלה, ולתת לה נפח הרבה יותר אינטימי, חם ומשפחתי. אם אתם רוצים להקים לעצמכם חנות משולבת קמין יש כמה דברים שתצטרכו לקחת בחשבון, משום שמדובר על פריט שמצד אחד הוא מאוד יפה ומוסיף, אבל מצ...
הקמין הפך לפריט ויזואלי ופרקטי המככב בבתים רבים ותורם ביופיו ובחום שלו לאווירה ולשהייה בחלל. נבחרת הקמינים כוללת דגמים שונים הפועלים על חשמל, גז, אש וכדומה ומופיעים בשלל עיצובים מחומרים שונים. הם ניתנים למיקום והטמעה בווריאציות שונות כולל תחת האי במטבח, על קיר מרכזי בסלון, קמין המרחף מלמעלה בלב החדר ועוד. ...
קמין איכותי מהווה תוספת דקורטיבית ופונקציונלית כאחד לכל אזור בבית: הוא מאפשר לכם ליהנות מתוספת עיצובית שמושכת את תשומת הלב כבר מהשנייה הראשונה ולהפיג את הקור בעונה הגשומה. אז אם קיבלתם כבר החלטה שגם לכם מתאים קמין ואתם רק רוצים לבדוק היכן למקם אותו בדירה, הגעתם למקום הנכון....
שתפו מאמר