שאלות תשובות

מבחינת עלויות הרכישה וההתקנה, קמיני הגז בדרך כלל יקרים יותר מקמיני העץ. מבחינת עלויות האחזקה – קמיני העץ לרוב זולים יותר מקמיני הגז. קמיני חשמל וביו-אתנול משמשים יותר כאלמנט עיצובי ואינם מחממים.

קמין עץ – שימוש בגזעי עץ מיובשים ומאווררים.
קמין גז – שימוש בבלוני גז.
ביו-אתנול – שימוש במכלי ביו-אתנול.

קמין עץ – מתאים לבתים פרטיים, שכן הוא מאפשר לעלות ישירות מהקמין אל הגג. דורש רכישה קבועה של גזעי עץ ואחסונם במקום יבש, הזנה קבועה של גזעי עץ לתוך הקמין באופן תכוף, ודלק להצתה.
קמין גז – אינו דורש התעסקות מרובה. הפעלתו נוחה ונעשית על ידי שלט רחוק, התחזוקה מתבצעת אחת לשנתיים, והחלפת בלוני גז נעשית לפי הצורך. עם זאת, מהלך הארובה מוגבל ואין אפשרות להעביר אותה לגג בגלל מיקומה ובתים גבוהים בסביבה (פליטת גז – ללא עשן).

חברת אורטל פתרונות חימום משתמשת בחומרי הגלם הטובים ביותר, ובטכניקות בדוקות לייצור קמינים עם נצילות אנרגיה יעילה. רוב הקמינים נמכרים בתוספת מפוח לחימום מהיר אשר הינו ייחודי לאורטל מפוח המגדיל את ניצולת החום בכ- 50% ומביא לחיסכון של כ-30% בתצרוכת הגז.
החברה זוכה להכרה עולמית הודות לסגנון עיצוב ייחודי המאפיין אותה ואת מוצריה האיכותיים.
קמיני אורטל מעוצבים בקווים חדשניים וכוללים מבער שטוח מנירוסטה להבטחת להבה יציבה. בזכות מבער בעומק 10 ס”מ, הקמין מעניק תחושה של להבה אמיתית. בנוסף, הקמינים עומדים בתקינה המחמירה בעולם, נבדקו במעבדות שונות ונושאים תו תקן ישראלי, אמריקאי, אירופאי ואף אוסטרלי.

ראשית, יש להתייעץ עם קבלן מורשה וטכנאי גז בכל הקשור להכנות של התקנת קמין גז. לאחר מכן, בעת הבנייה נדרש לבצע את ההכנות הבאות על פי שלבי הבנייה: קידוח והכנת מעברי ארובה בתקרה ובגג, הנחת צנרת גז לפני ריצוף לקמיני נפט / גז, והתקנת ארובה מבודדת לפני איטום גג בטון. את כל ההנחיות המדויקות ניתן לקבל מיועץ אורטל לאחר הזמנה.

בהחלט! אך קודם לכן חייבים להתייעץ עם טכנאי גז מוסמך וקבלן מורשה. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי תתכן פגיעה בתשתיות חשמל או מים בעת הקידוחים למעברי הארובה והצנרת, וייתכן שצנרת נפט / גז תהיה גלויה על הקיר בתוך הבית ולא מתחת לריצוף.

לקמין עצים וקמין נפט נדרשת התקנת ארובה עד לגג. התקנה זו עלולה להוביל להתנגדות שכנים, אך ניתן להתקין מפוח עשן מתחת לריצוף קיים או בהנמכות גבס. אם מדובר בדירת גג – אין בעיה בהתקנת קמין עצים. לקמין גז אין צורך בארובה עד לגג, ואפשר לצאת עם הארובה מקיר חיצוני, לכן ניתן בדרך כלל להתקין קמין גז בדירה בבניין במגבלות התקן. ניתן להוציא ארובה של קמין גז לקיר חיצוני או לתוך מרפסת, אך מומלץ לקבל את אישור השכנים לפני פעולה זו.

בהחלט! ניתן להשתמש במסגור עץ או חיפויים שונים דוגמת שיש, בטון, עץ ועוד. הכל נעשה בהתאם לתכנון מוקדם, שרטוט ובדיקת פתחי אוורור, וכן תוך התייעצות עם יועץ חימום מומחה של אורטל קמינים.

 

לוח הגישה חייב להימצא בצדו התחתון של הקמין, שבו נמצא שסתום הקמין מפנים הבית או מבחוץ. אם לוח הגישה פונה כלפי חוץ, השתמשו בלוח חסין מים על מנת למנוע זליגת מים או לחות אל תא הקמין.

מערכת מפוח עשן היא מערכת מובנית המאפשרת אוורור ללא ארובה ישירה.

יתרונות מערכת מפוח עשן:

 • שימוש במערכת אוורור קטנה יותר, 3/5″
 • מעברי אוורור ארוכים יותר
 • ריבוי זוויתונים (6-90 זוויתונים לכל היותר)
 • ניתן לאוורר כלפי מטה ומתחת ליחידה
 • מפוח העשן מותקן עם הקמין ואין צורך בביצוע הכנות נוספות
 • כיסוי סגירה קטן יותר

חסרונות מערכת מפוח עשן:

 • הקמין מחייב חיבור לחשמל, לכן יש להכין תשתית חשמל

יתרונות מערכת אוורור ישיר:

 • אין דרישות חשמליות נוספות
 • מעברי אוורור פשוטים

חסרונות מערכת אוורור ישיר:

 • זוויתונים מוגבלים
 • אורכי אוורור מוגבלים

מערכות האוורור הן חיצוניות ונפרדות מיחידת הקמין.

החום מהקמין יוצא בטמפרטורה של 80-100 מעלות צלזיוס.

קוטר הארובה של קמין גז נקבע על ידי היצרן ומפרט ההתקנה. לרוב, בקמיני גז עם ארובה אטמוספרית קוטר הארובה יהיה 12 ס”מ, ובקמיני גז עם ארובה כפולה הקטרים הנפוצים יהיו 15/10, 18/11 או 20/13.

 

להפעלת קמין גז נדרש מיכל גז של 48 ק”ג (לא ניתן לחבר קמין גז למיכל של 12 ק”ג). על פי רוב, מותקנים 2 מכלים של 48 ק”ג עם מחליף אוטומטי.

 

אנו ממליצים להשתמש בהוראות הבדיקה והטיפול לקראת חורף כפי שמופיעות אצלנו באתר.
הקליקו כאן לקריאה ועיון בהוראות >

יש לכם שאלה שלא מצאתם לה תשובה? כיתבו לנו ואנו נשמח לענות בהקדם.