בלוג

קמין מושלם לחורף חם

כל הקיץ חיכיתם לחורף כדי ליהנות ולהתחמם עם הקמין של אורטל. תמיד כדאי לוודא מראש שהקמין שלכם מוכן לפעולה עוד לפני שהטמפרטורות יורדות. מה מומלץ לעשות בתחילת החורף כדי שהקמין יחמם ללא תקלות?
כלב ליד קמין
 • ודאו שהסוללות בשלט תקינות
  אם אין תצוגה על השלט, כנראה שאין סוללות או שמדובר בסוללות ישנות שהגיע הזמן להחליף. הכניסו שלוש סוללות AAA או סוללת 9V (בדגמים ישנים), כוונו את השעה על פי ההוראות וודאו שהשלט מפעיל כראוי את הקמין.
 • קמין גז בנוי
  פתחו את פתח השירות ולאחר מכן ודאו שברז הגז פתוח: הברז צריך להיות במצב ישר (מקביל) עם הצינור, ולא סגור ב-90 מעלות. בנוסף, הוציאו את הסוללות הישנות מהרסיבר והחליפו לסוללות חדשות (4 סוללות AA).

(בתמונה פתח שירות)


(בתמונה רסיבר הנמצא בפתח השירות)

וודאו שברז הגז במצב פתוח. כמובן, אל תשכחו לוודא שבלון הגז מלא.


 • (בתמונה ברז גז במצב סגור)

  (בתמונה ברז גז במצב פתוח)
 • טיפול כללי לפני החורף
  בקמין חדש יש לטפל אחת לשנתיים. קמינים ישנים יותר בני 5 שנים זקוקים לטיפול מדי שנה. טיפול החורף נעשה על ידי טכנאי מוסמך מטעם אורטל קמינים, והוא כולל כמה שלבים:
 • בדיקת דליפות גז
 • ניקיון הזכוכיות וניקוי יסודי של הקמין
 • בדיקת רסיבר והחלפת סוללות במקרה הצורך
 • בדיקת דיזות הגז ובדיקה כללית לפעולה תקינה

כמה דברים חשובים שכדאי לדעת:

הקמין לא נדלק בפעם הראשונה?
אל דאגה. בהדלקה הראשונה בתחילת העונה, לוקח זמן עד שהגז מגיע למערכת וייתכן שהקמין יידלק רק אחרי 10-15 ניסיונות. עדיין לא הצלחתם? חייגו לאורטל קמינים והזמינו טכנאי.

ריחות לוואי ודליפת גז
כשהקמין חדש, הפעילו אותו למשך 4 שעות עם חלונות פתוחים כדי לנדף ריחות לא נעימים. אם במהלך הפעלת הקמין אתם חשים בריח של גז, סגרו מיד את הברז. אם הריח ממשיך – סגרו את הבלונים והזמינו טכנאי גז מורשה. מריחים גז רק כשהברז של הקמין פתוח? חייגו לאורטל והזמינו טכנאי.

זכוכית
לעיתים מופיע פיח על גבי הזכוכית, או שהזכוכית עצמה מקבלת גוון לבן. אל דאגה: מדובר בתופעה שכיחה הנמשכת כ-30-40 שעות עבודה בשנה הראשונה. הגוון הלבן ייעלם לאחר ניקוי יסודי של מתקין מורשה.

מה כוללת האחריות?
במעמד רכישת הקמין מקבלים שנת אחריות אחת על מנגנון האלקטרוניקה והחשמל (ברז גז, רסיבר ומפוח).
שימו לב: האחריות חלה מיום שהקמין הותקן. גיליתם תקלה? מגיע לכם שירות חינם מהטכנאי שהתקין את הקמין.

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print