בלוג

יצירת סביבה בטוחה לילדים סביב הקמין

ילדים קטנים הם יצורים חמודים וסקרנים אבל לא תמיד יש להם את האינטואיציה הנכונה, או את היכולת לשמור על עצמם ולהימנע מנזקים ותאונות. לכן אם יש לכם קמין בבית, כדי שתוכלו ליהנות ממנו בלב שקט ולשמור על הסביבה כמה שיותר בטוחה לילדים, עליכם לגלות מודעות לסכנות, לפעול בנושא ולהפוך את הסביבה לכמה שיותר בטוחה עבור ילדים.
בטיחות סביב קמין - אורטל קמינים

בטיחות סביב קמין - אורטל קמינים

התקינו קמין גז בטיחותי

קמין הגז הוא אחת מהאופציות שעומדות לרשותכם כאשר אתם רוצים ליהנות מהחמימות הנפלאה ומהישיבה ליד האש בערבים קרירים, ולמקסם את נושא הבטיחות. לעומת סוגים אחרים של קמינים, קמיני גז בטיחותיים ביותר ועליהם להיות מותקנים על ידי אדם מוסמך. כיום ניתן להשיג קמיני גז עם מערכת בטיחות שמכבה את האש ברגע שמזהה שריפה או כאשר זרימת הגז אינה תקינה, כך שתוכלו להיות יותר שקטים לגבי השימוש בהם.

התקינו גדר בטיחות סביב הקמין

דרך נוספת להפוך את סביבת הקמין לבטוחה יותר היא על ידי התקנת גדר בטיחות. למרות שיש דלת לרוב הקמינים היא לא מספיקה כדי להגן על ילדים מפני האש. התקנת שער ייעודי סביב הקמין תבטיח שילדיכם ישמרו על מרחק סביר מהחום של האח ולא יתקרבו יתר על המידה. מלבד מניעת המגע עם הלהבות, שער גם יעזור למנוע חבורות או מכות מחומרי הגלם השונים המרכיבים את הקמין או נמצאים בסביבתו כמו לבנים, מדפים, פלדה, ועוד.

הבהירו לילדיכם את הסכנות ואת כללי הבטיחות באש

ילדים אומנם יצורים סקרנים אך הם גם מאוד חכמים ויכולים להבין מה אסור ומה מותר. לכן הקפידו מגיל צעיר ללמד אותם על הסכנות הטמונות באש והבהירו להם כי אש אינה משחק. ככל שתלמדו אותם להיזהר מאש ותסבירו להם על הסיכונים הקיימים כך הם יגדלו להבין שעליהם להישמר ולהיזהר עד כמה שניתן.

אמצעי כיבוי אש לבית

וודאו שיהיו אמצעי כיבוי אש בסביבה

כמובן שלא משחקים באש, גם אם בחרתם בקמיני גז בטיחותיים עליכם להיות מצוידים עם ציוד כיבוי אש מתאים. מערכת בטיחות מובנית בתוך הקמין היא לא פחות מהכרחית בבית עם ילדים, כך ניתן יהיה לזהות מהר ולהגיב במקרים של פליטת גז ולהימנע מסיכונים מיותרים. ציוד כיבוי אש יעזור לכם להגיב כמה שיותר מהר במקרים שבהם האש תתלקח באופן בלתי צפוי ובכך תסכן אתכם ואת בני המשפחה האהובים שלכם, מה גם שהציוד יהיה שם כאשר אתם אינכם בסביבה.

הרחיקו מוצרים דליקים

דבר נוסף שאתם יכולים לעשות כדי להפוך את סביבת הקמין לבטוחה יותר הוא להרחיק ממנה עד כמה שאפשר את כל המוצרים הדליקים ואת המוצרים שרגישים לחום. בנוסף, הקפידו לפתוח את הדלת רק מהידית הייעודית.

ולבסוף – אל תשאירו את ילדיכם ללא השגחה

ובשורה התחתונה כמה זהירים שלא תהיו, כל אמצעי הבטיחות שישנם אינם תחליף להשגחה הורית. לכן, חשוב מאוד שלא להשאיר ילדים קטנים ללא מבוגר בסביבה כשהאש בקמין בוערת.

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print