בלוג

קמין אקולוגי – האם יש חיה כזו?

מהו קמין ומה זאת אומרת קמינים אקולוגיים? מהם היתרונות של אלו ואיך משתמשים בהם? מעוניינים לרכוש קמין ידידותי לסביבה, חסכוני וקל לתפעול ותחזוקה? התחילו לקרוא
המחשה של קמין אקולוגי

מהו קמין?
בהתאם למילון, קמין הינו תנור עתיק הנקרא גם 'אח'. כאן מדובר על תא חימום הממוקם בתוך מבנה. הקמין יכול להיות עשוי מחומרים שונים, כמו למשל אבן, לבנים או מתכת וניתן להסיק את האש שבתוכו באמצעות חומרי בעירה שונים כמו למשל גז, עץ, סולר, נפט או גלולות פלט מיוחדות. במאמר זה נקדיש לקמין האקולוגי, הקמין המועדף לשנת 2021.

מהו קמין אקולוגי?

קמין איכותי אקולוגי הוא קמין שבו ההסקה אקולוגית ככל שניתן. בחלק גדול מאותם תנורי חימום בסגנון עתיק הנקראים קמינים ניתן לעשות שימוש בחומרים ממוחזרים וכך במקום להיפטר מהפסולת במאגרים מיוחדים המותאמים לפסולת, ניתן לשרוף אותם ולגמור עניין. מטרה נוספת היא שאותם חומרי הזנה אקולוגים בהם משתמשים בקמין, קרי, חומרים ממוחזרים, יהיו חומרים שיפלטו כמות מינימלית ביותר של גזים (שכן, רוב הגזים מסוכנים לסביבה).

סוגים שונים של קמינים אשר ידידותיים לסביבה

קמין גז אחד מאותם קמינים אקולוגיים הוא קמין הגז. שכן, גז הוא חומר גלם טבעי אותו מפיקים מהאדמה. בנוסף, קמין מסוג זה יחסוך מכם מאות שקלים מדי שנה כאשר אתם מחממים את הבית וכמובן יהפוך את הנכס שלכם לאקולוגי יותר ולכן גם אטרקטיבי יותר לכל אדם שיודע להעריך את חשיבות איכות הסביבה.
קמין פלט – קמין אקולוגי נוסף הוא קמין פלט אליו מכניסים כדוריות אשר עשויות ממחזור של נסורת וכל מיני תוצרי עץ נוספים, דבר אשר ימנע מצב של השלכת הפסולת. אותן כדוריות טבעיות לחלוטין, ללא תוספות כלשהן של כימיקלים, דבר אשר מבטיח לכל מי שמשתמש בהם שמירה על הסביבה, בכך שלא ישתחררו חומרים רעילים מהקמין במהלך הבעירה.

קמין אקולוגי – יתרונות

ידידותי לסביבה – אחד הדברים החשובים והעיקריים ביותר באותו קמין אקולוגי הוא שהוא אינו מזהם את הסביבה באמצעות חומרים מסוכנים, כלומר שהוא מוגדר כידידותי לסביבה.
חסכוני – קמינים אקולוגיים לרוב חסכוניים ביותר, הן מבחינת העלות שלהם והן מבחינת הניצולת שלו. הקמין מחמם במהירות את אותו האזור בו הוא מותקן.
שליטה מרבית – קמין אקולוגי יתאים באופן מרבי לאנשים המשתמשים בו ויכלול וסת חום המאפשר שליטה על החום.
בטיחותי – תוכלו להיות בטוחים שקמין זה בטיחותי ביותר בהשוואה אל אמצעי חימום אחרים, כמו למשל תנורי ספירלה.

איך משתמשים בקמין אקולוגי

ראשית כל חשוב לדעת שכל חברה שממנה תרכשו את הקמין ודרכה תבצעו את ההתקנה תדריך אתכם כיצד להשתמש בקמין, כיצד לתחזק אותו וכיצד לוודא שהוא בטיחותי לשימוש. כמו כן, חשוב להבין שכיוון שמדובר על קמין ידידותי לסביבה בו משתמשים בחומרים שאינם כימיקלים המסוכנים לסביבה, אלא בעיקר בחומרי גלם או בתערובת של חומרי גלם שונים, קל יותר להתנהל עם הקמין, ללא הפחד שצעד זה או אחר אותו תבצעו, יסכן אתכם ואת בני המשפחה שלכם. כמו כן, כיוון שמדובר על חומרים ידידותיים לסביבה, התחזוקה פשוטה למדי וכיוון של חומרי הבעירה מקסימאלית, הניקיון של הקמין בדרך כלל פשוט למדי.

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print