בלוג

קמין אקולוגי – האם יש חיה כזו?

המחשה של קמין אקולוגי

מהו קמין?
בהתאם למילון, קמין הינו תנור עתיק הנקרא גם 'אח'. כאן מדובר על תא חימום הממוקם בתוך מבנה. הקמין יכול להיות עשוי מחומרים שונים, כמו למשל אבן, לבנים או מתכת וניתן להסיק את האש שבתוכו באמצעות חומרי בעירה שונים כמו למשל גז, עץ, סולר, נפט או גלולות פלט מיוחדות. במאמר זה נקדיש לקמין האקולוגי, הקמין המועדף לשנת 2021.

מהו קמין אקולוגי?

קמין איכותי אקולוגי הוא קמין שבו ההסקה אקולוגית ככל שניתן. בחלק גדול מאותם תנורי חימום בסגנון עתיק הנקראים קמינים ניתן לעשות שימוש בחומרים ממוחזרים וכך במקום להיפטר מהפסולת במאגרים מיוחדים המותאמים לפסולת, ניתן לשרוף אותם ולגמור עניין. מטרה נוספת היא שאותם חומרי הזנה אקולוגים בהם משתמשים בקמין, קרי, חומרים ממוחזרים, יהיו חומרים שיפלטו כמות מינימלית ביותר של גזים (שכן, רוב הגזים מסוכנים לסביבה).

סוגים שונים של קמינים אשר ידידותיים לסביבה

קמין גז אחד מאותם קמינים אקולוגיים הוא קמין הגז. שכן, גז הוא חומר גלם טבעי אותו מפיקים מהאדמה. בנוסף, קמין מסוג זה יחסוך מכם מאות שקלים מדי שנה כאשר אתם מחממים את הבית וכמובן יהפוך את הנכס שלכם לאקולוגי יותר ולכן גם אטרקטיבי יותר לכל אדם שיודע להעריך את חשיבות איכות הסביבה.
קמין פלט – קמין אקולוגי נוסף הוא קמין פלט אליו מכניסים כדוריות אשר עשויות ממחזור של נסורת וכל מיני תוצרי עץ נוספים, דבר אשר ימנע מצב של השלכת הפסולת. אותן כדוריות טבעיות לחלוטין, ללא תוספות כלשהן של כימיקלים, דבר אשר מבטיח לכל מי שמשתמש בהם שמירה על הסביבה, בכך שלא ישתחררו חומרים רעילים מהקמין במהלך הבעירה.

קמין אקולוגי – יתרונות

ידידותי לסביבה – אחד הדברים החשובים והעיקריים ביותר באותו קמין אקולוגי הוא שהוא אינו מזהם את הסביבה באמצעות חומרים מסוכנים, כלומר שהוא מוגדר כידידותי לסביבה.
חסכוני – קמינים אקולוגיים לרוב חסכוניים ביותר, הן מבחינת העלות שלהם והן מבחינת הניצולת שלו. הקמין מחמם במהירות את אותו האזור בו הוא מותקן.
שליטה מרבית – קמין אקולוגי יתאים באופן מרבי לאנשים המשתמשים בו ויכלול וסת חום המאפשר שליטה על החום.
בטיחותי – תוכלו להיות בטוחים שקמין זה בטיחותי ביותר בהשוואה אל אמצעי חימום אחרים, כמו למשל תנורי ספירלה.

איך משתמשים בקמין אקולוגי

ראשית כל חשוב לדעת שכל חברה שממנה תרכשו את הקמין ודרכה תבצעו את ההתקנה תדריך אתכם כיצד להשתמש בקמין, כיצד לתחזק אותו וכיצד לוודא שהוא בטיחותי לשימוש. כמו כן, חשוב להבין שכיוון שמדובר על קמין ידידותי לסביבה בו משתמשים בחומרים שאינם כימיקלים המסוכנים לסביבה, אלא בעיקר בחומרי גלם או בתערובת של חומרי גלם שונים, קל יותר להתנהל עם הקמין, ללא הפחד שצעד זה או אחר אותו תבצעו, יסכן אתכם ואת בני המשפחה שלכם. כמו כן, כיוון שמדובר על חומרים ידידותיים לסביבה, התחזוקה פשוטה למדי וכיוון של חומרי הבעירה מקסימאלית, הניקיון של הקמין בדרך כלל פשוט למדי.

עוד מהבלוג

קמין הוא אחד מהפריטים הכי יפים שאפשר לשלב בכל סוג של עיצוב. בין אם אתם מעצבים את הבית, העסק או את החנות שלכם – הקמין יכול להוסיף לה המון בנראות הויזואלית שלה, ולתת לה נפח הרבה יותר אינטימי, חם ומשפחתי. אם אתם רוצים להקים לעצמכם חנות משולבת קמין יש כמה דברים שתצטרכו לקחת בחשבון, משום שמדובר על פריט שמצד אחד הוא מאוד יפה ומוסיף, אבל מצ...
הקמין הפך לפריט ויזואלי ופרקטי המככב בבתים רבים ותורם ביופיו ובחום שלו לאווירה ולשהייה בחלל. נבחרת הקמינים כוללת דגמים שונים הפועלים על חשמל, גז, אש וכדומה ומופיעים בשלל עיצובים מחומרים שונים. הם ניתנים למיקום והטמעה בווריאציות שונות כולל תחת האי במטבח, על קיר מרכזי בסלון, קמין המרחף מלמעלה בלב החדר ועוד. ...
קמין איכותי מהווה תוספת דקורטיבית ופונקציונלית כאחד לכל אזור בבית: הוא מאפשר לכם ליהנות מתוספת עיצובית שמושכת את תשומת הלב כבר מהשנייה הראשונה ולהפיג את הקור בעונה הגשומה. אז אם קיבלתם כבר החלטה שגם לכם מתאים קמין ואתם רק רוצים לבדוק היכן למקם אותו בדירה, הגעתם למקום הנכון....
שתפו מאמר