בלוג

תכנון בית עם קמין מובנה

אם אתם מעוניינים להוסיף את הקסם הטבעי והלוק הייחודי של הקמין לבית הבא שלכם, כדאי שתתכננו אותו כהלכה. אז רגע לפני שיורדים לשולחן השרטוטים ומתייעצים עם האדריכלים המועדפים עליכם – הנה כמה כללי אצבע שכדאי לכם להכיר. מוכנים? יצאנו לדרך והתחנה הבאה: בית החלומות שלכם!
בחירה ותכנון קמין מובנה

בחירת הרכב החומרים ופלטת הצבעים שמתאימה לכם

במידה ואתם רוצים לתכנן מראש בית מעוצב עם קמין מובנה, שווה להתעכב על בחירת הרכב החומרים ולא לזנוח גם את פלטת הצבעים. למרות שכל תכנון הוא פרטני, ברוב המקרים בחירה בחומרים טבעיים כדוגמת עץ או זכוכית יוכלו לספק אווירה נהדרת לקמין ומעטפת עיצובית מלאה. גם פלטת צבעים חמה, תעשה לרוב את העבודה ותאפשר יצירת אווירה ביתית מתא

פיזור חום אידיאלי בכל רחבי הבית

למרות שהחורף הישראלי אינו ידוע כקשוח במיוחד, אין ספק שכדאי לתכנן מראש את פיזור החום ולבחון את כל האפשרויות שהקמין המובנה מציע. באופן עקרוני, הצבה של קמין גז בנוי למשל, בחלל הסלון תעניק פיזור איכותי של החום בחלל הביתי, אך שווה לבדוק גם קמין ייעודי וקטן יותר לחדר השינה. הכל טמון בסגנון החיים שלכם, בהרכב המשפחה ובגודלו של הבית.

ארובה? זה ממש לא חובה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, תכנון של בית עם קמין מובנה אינו מצריך ארובה. כיום ניתן להשיג את הלוק המושלם גם אם אין לכם מקום ייעודי בגג לארובה וניתן לחסוך המון ביצירת פיר מובנה לשם כך. יחד עם זאת, בהחלט שווה לשים לב לטכנולוגיה שבעזרתה יפעל הקמין הבא שלכם ולהעדיף קמינים אשר עושים שימוש אקולוגי באנרגיה מתחדשת.

כשעיצוב פוגש טכנולוגיה (ואקולוגיה)

בכל תהליך של עיצוב בתים חדשים, שווה לתת את הדעת על התשתית הקיימת ולבצע אדפטציה בין העיצוב הרצוי לאפשרויות הטכנולוגיות הקיימות באזור. במידה ומדובר בבית אשר יש לו תשתית חשמלית עוצמתית מספיק, כדאי לשקול לבחור בקמין אשר מתבסס על אנרגיה חשמלית ואולי אף להציב תשתית לאנרגיה סולרית. במקרים אחרים, נעדיף דווקא קמינים אשר מתבססים על גז טבעי.

הימנעו מעומס דקורטיבי ומראה אקלקטי

תיכנון מוקדם מאפשר לנו לדייק ברמת הסנטימטר כאשר אנו רוצים להוסיף קמין ולהימנע מעומס של אקססוריז בכל חלל מגורים. לכן, שווה לעבוד עם תוכנות הדמייה ולהבין בדיוק כיצד צפוי להיראות (ולהרגיש) הבית הבא שלכם. בתוך כך, נוכל להימנע גם ממראה אקלקטי אשר עשוי להתאים למבנים מסוימים אך לעיתים פוגע בתחושה ו(בקווים העיצוביים הרצויים) בבית הבא שלכם.

לסיכום: אין ספק שהוספה של קמין מובנה כבר בזמן תכנון הבית שלכם יכול לאפשר לכם ליהנות מתוצאה סופית סופר מדויקת ולהגיע ללוק המבוקש. יחד עם זאת, שווה לתת את הדעת על סוג התשתיות הקיימות באזור, על פיזור אופטימלי של חום ברחבי הבית ועל מראה אלגנטי. בהצלחה.

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print