בלוג

תפעול ותחזוקת קמין על גז – כל המידע

קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא
קמין שמתחזקים - אורטל קמינים

קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא בשימוש. כמו כן אספנו עבורכם כמה טיפים שיבטיחו שהתפעול של הקמין שלכם יהיה מיטבי.

טיפים לתפעול נכון של הקמין

כדי להבטיח שקמין הגז שלכם יפעל כראוי, היעזרו בטיפים הבאים:
עיינו בהנחיות היצרן – ישנם המון דגמים של קמינים, וכל דגם הוא שונה ולכן גם פועל בצורה אחרת. הקפידו לעקוב אחר הנחיות היצרן כדי לדעת איך להפעיל את הקמין שלכם בצורה הטובה ביותר.
לפני שאתם מפעילים את הקמין וודאו שהוא עבר בדיקה – כדאי מאוד שהקמין, הליבה שלו והארובה יבדקו על ידי טכנאי גז לפני ההפעלה, כדי לוודא שהם תקינים ובטוחים לשימוש. גם ההתקנה עצמה של הקמין צריכה להתבצע על ידי טכנאי גז בלבד.
סגרו את הקמין במקרה שאתם מריחים גז – במקרה שאתם מריחים גז או שקיים חשד לדליפת גז עליכם לסגור את ברז הביטחון ולאוורר את הבית באופן מידי.
יש להתרחק מקרבת הקמין – הקמין וסביבתו חמים מאוד וקרבה עלולה לגרום לכוויות. כמו כן יש להרחיק מסביבת הקמין חומרים דליקים. מומלץ להציב סביב הקמין רשת מגן כדי להגן מפני קרבת יתר.
אין לנקות את הזכוכית כאשר היא חמה – מה גם שאסור להרטיב את הזכוכית או לפתוח את הדלת כאשר הקמין עובד. בנוסף, אין להדליק את הקמין אם אתם מזהים סדק או שבר בזכוכית.
• השתמשו בגז שמאושר לשימוש – עליכם להשתמש בגז שמאושר לשימוש, כמו שרשום בהוראות היצרן ולא בשום גז אחר. בנוסף אין להמיר את הגז בחומר בערה אחר מכל סוג, למעט הגז שמיועד לשימוש.

טיפים לתחזוקה וניקוי

כדי לשמור שקמין הגז שלכם יעבוד היטב לאורך זמן, עבדו לפי הטיפים הבאים:
נקו את הזכוכית לפי הצורך – את רוב הדלתות של קמיני גז ניתן להסיר די בקלות ולנקות אותן. לרוב מטלית רטובה וספריי חלונות יספיקו אך כאשר ישנם סימני פיח אפשר להשתמש בחומר ניקוי ייעודי לקמינים. הקפידו לייבש היטב את הדלת ולהמתין למשך 30 דקות לפחות מזמן הניקוי ועד הפעלת הקמין.
בצעו ניקיון של פנים הקמין לפחות פעם בחודש – ניקיון של הקמין מומלץ לבצע בהתאם להוראות היצרן.
בצעו בדיקות של טכנאי מוסמך – הקפידו על בדיקה אחת לשנה.

ולסיכום,

אם בחרתם להתקין בבית קמין גז הוא ימשיך לשרת אתכם על הצד הטוב ביותר ככל שתמשיכו לתחזק אותו ולטפל בו, כמו גם להפעיל אותו בצורה הנכונה. בעזרת הטיפול והתחזוקה המתאימים, הוא יגלה עמידות לאורך זמן רב.

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print