קמין עץ

קמיני עצים שימשו את בני האדם למשך שנים רבות והיו מעולים בחימום הבית, עם זאת קמיני עץ אינם מתאימים לכולם, מה גם שיש להם לא מעט חסרונות: יש אנשים שמרגישים שהם דורשים יותר מדי תחזוקה, לאחרים אין מקום לארובה וישנם אנשים שחוששים מההשפעה הסביבתית של קמין עצים.
ובכל זאת, כיום, עם כל האלטרנטיבות שקיימות, עדיין אפשר ליהנות מבית חמים ונעים מבלי לוותר על מראה הלהבות המרצדות.

אילו סוגי קמינים מעץ אפשר למצוא?

בעולם הקמינים אפשר למצוא סוגים שונים של קמיני עץ כמו קמין עץ תלוי, קמין עץ פינתי או קמין עץ בנוי. אך כל הסוגים מתחלקים לשלושה עיקריים:
קמין לבנים פתוח – קמינים אלו פחות נפוצים כאן בישראל, אבל הם בדרך כלל הדבר הראשון שעולה לראש כשמדמיינים קמין עץ לבית. זהו קמין עץ בנוי מלבנים שבעבר שימש להסקה, אך בדרך שמייצרת עשן רב וחלקיקים, כך שגזים וריחות מזיקים חודרים פנימה.
תנורי אח מעץ – זהו קמין עץ מודרני הבנוי בתוך נישה הנחצבת בקיר, במטרה לחסוך במקום ולנצל כראוי את אפשרות המבנה. קמינים אלו מהווים מעין תאי אש אטומים שמונחים בתוך אח מובנה ומספקים הסקה טובה לחלל הבית.
קמין עץ – מדובר ביחידות נפרדות ועצמאיות כמקור חום (ללא צורך בבנייה מיוחדת), המותקנים לפי דרישות היצרן על גבי לוח בטון יצוק עם אוורור אנכי וצינור כפול שעולה מהבית החוצה. קמין עץ מודרני מהסוג הזה נחשב לפופולרי ומתקדם, והוא מתאים לכל מקום שמחפש הסקה טובה וחום שלא ממקור חשמלי.

חסרונות קמין עץ

קמין עץ משדר סטטוס ומחירו בהתאם. מעבר לכך, יש צורך בהתעסקות עם עצי ההסקה ברמת הרכישה והאחסון כך שקמיני עצים לא בהכרח יתאימו לכולם. קמיני עץ פולטים עשן וחומרים מזהמים כך שיכולים ליצור זיהום סביבתי, קל וחומר להוות מטרד לשכנים. שאיפת עשן נחשבת למסוכנת ולא בריאה ממש כמו עישון סיגריות, מה גם שעשן עצים עשיר בחומרים מסרטנים.

מלבד חסרונות בריאותיים, לקמיני עץ יש גם חסרונות תפעוליים וסיכונים בטיחותיים. שיטת החימום שעומדת בבסיסם פחות יעילה לעומת החלופות, לוקח המון זמן לתפעל ולהדליק אותם, יש לשמור על האש עקבית כל הזמן והחום לא פעם הולך לאיבוד בארובה. מעבר לכך קמין העץ דורש השגחה כל הזמן כדי להבטיח בטיחות מרובה.

האלטרנטיבות לקמין עץ

אם אתם רוצים להתקין קמין בבית, אינכם חייבים לבחור בקמין עץ. כיום יש אלטרנטיבות מצוינות, בין אם יש לכם מקום לארובה בבית ובין אם לא.
קמין גז – קמיני גז מציעים את אותו החום המפנק ואת מראה הלהבות המהפנט של קמיני העץ, אך ללא החסרונות הנלווים. כשם שיש קמין עץ תלוי או קמין עץ פינתי, גם קמיני גז זמינים בשלל עיצובים שיתאימו לבית שלכם ויתפקדו כמקור חימום וכאלמנט דקורטיבי מרשים. ללא תחזוקה מרובה, מבלי לאסוף עצים ועם האפשרות להדליק את הקמין באמצעות שלט רחוק מהנוחות של הספה, אין פלא שקמיני הגז הפכו לכל כך אהובים.
קמין חשמלי קמין חשמלי הוא חלופה קלה להתקנה שלא דורשת חיבור גז אלא חיבור חשמל זמין. הם לא צריכים ארובה והם נטולי תחזוקה, בנוסף הם נחשבים למשתלמים בהשוואה לאחרים. בניגוד לקמין גז ועץ הם לא מייצרים להבות אמיתיות, אך הם מחממים את הבית, זולים לקנייה וקלים להתקנה, לא כוללים עשן או בלגן, פשוטים לשימוש ולא צריכים ארובה או אוורור.

קמין אתנול – קמין ביו אתנול הינו תחליף מצויין לקמין עץ מכיוון שאינו דורש הנות מורכבות הוא מאד ידידותי לסביבה.

לסיכום,

קמין כמקור חימום הוא בחירה נהדרת, ועדיין החסרונות של קמין עץ דורשים לחשוב על חלופות. קמיני גז וחשמל מציעים אלטרנטיבה מעולה והם זמינים בשלל עיצובים מרהיבים, שיראו נהדר בבית ויאפשרו לכם ליהנות מישיבה ליד האש, בלילות הקרירים.

קבצים להורדה

Aurore
Aurore
ZELIA 908 מרכזי תלוי
ZELIA 908 מרכזי תלוי
Lea 998 צמוד קיר עומד על רגל
Lea 998 צמוד קיר עומד על רגל
I1000P I1000P DF
I1000P I1000P DF
Eva 992 מרכזי
Eva 992 מרכזי
LEA 998 צמוד קיר תלוי
LEA 998 צמוד קיר תלוי
Topaze
Topaze
Saphir
Saphir

קולקציות נוספות שיכולות לעניין אותך

שולחן אש
שולחן אשDISCOVER
קמינים מיוחדים
קמינים מיוחדיםDISCOVER
קמינים לבתי דירות
קמינים לבתי דירותDISCOVER
קמין תלוי
קמין תלוי

באורטל קמינים תוכלו להזמין כל קמין תלוי שחלמתם עליו במגוון עיצובים מודרניים וייחודיים ורמות גימור וצבע מרשימות.

DISCOVER
קמין פינתי
קמין פינתי

קמיני גז פינתיים, רחבים או צרים, אינטימיים או מלאי נוכחות, הם פתרונות אדריכליים אידיאליים וגמישים שמעניקים לכל חלל נוכחות בולטת.

DISCOVER
קמין עץ
קמין עץ

קמין עצים הוא ככל הנראה הסוג המפנק, המחבק והמבוקש ביותר בקרב הקהל הפרטי בדירות מגורים ובחוויית האירוח הכפרית. רגע לפני שאתם ממהרים לחנות לרכוש את הקמין המושלם שידליק לכם את החורף ויחמם את הלב.

DISCOVER