בלוג

התפתחות הקמין והאח המסורתי לאורך ההיסטוריה

קמין מעוצב אורטל קמינים

הקמין בעת העתיקה

נהוג לחשוב על הקמין ההיסטורי כאמצעי חימום אשר שימש את יושבי המערות בחורפים הקרים של התקופה הקדומה. הקמין נחשב להתחלה של החימום הפנימי ולתפנית של ממש מן המדורה שבטית המוכרת. על פי עדויות ארכאולוגיות, נחפרו הקמינים הראשונים בסמיכות לפתח היציאה של המערה, בכדי לאפשר יציאה של עשן וסירקולציה של אוויר.

הקמין בימי הביניים

הארובה, שאינה חלק אינטגרלי מכל קמין מודרני, הומצאה רק במאה ה – 12 והשפיעה באופן ישיר על התפתחות הקמין. בעזרת הארובה, ניתן היה לסלק את שאריות הפחמן הדו חמצני ולמקם את הקמין בחלל המגורים הראשי. יחד עם זאת, כדאי לזכור שרק מעטים נהנו מהחום שאותו מספק כל קמין באותה התקופה. העלויות הגבוהות של חומרי הבעירה, עמדו לרועץ עבור המעמדות הנמוכים.

תחילתו של הקמין המודרני

ניתן לומר שהשינוי הגדול בעיצוב ובתפקוד של הקמין קרה רק במאה  ה – 18. עם השימוש הגובר בברזל והעלייה ביכולות הנפחות, יוצר קמין הברזל הראשון. קמין זה היה שונה לחלוטין מכל קמין עץ מוכר וסיפק פלטפורמה לבעירה איכותית יותר. גם ברמה העיצובית ניתן לומר שמדובר בשינוי של ממש, כאשר לראשונה היה הקמין חלק נפרד מתשתית המבנה.

קמין, אח קלאסי

השינויים העיצוביים של המאה ה – 19       

קמין דקורטיבי הינו פונקציה שהתפתחה רק לקראת סופה של המאה ה – 19 והושפעה משתי תנועות מרכזיות. התנועה האסתטית ותנועת האומנות והמלאכה, החדירו את האבן הטבעית ואת הגימורים המעוצבים לתוך הקמין. בתקופה זו החל הקמין הדקורטיבי להיות סמל סטטוס ואפיין את העלייה של המעמדות החדשים באירופה.

קמין הברזל והזכוכית של המאה העשרים

הקמין של המאה עשרים התאפיין במראה עוצמתי אשר השתלב עם החללים הגדולים של העת החדשה. השאיפה להגיע להגנה מקסימלית ולעיצוב מרהיב, הוביל לשימוש בחומרים חדשים ולעיצובים שונים. הוספה של גריל ברזל וזכוכית עמידה לאש, שינו את המראה של הקמין המודרני והפכו אותו לאלמנט עיצובי של ממש.

קמין בבית

לסיכום, ניתן לראות כיצד הקמין עבר מאלמנט פונקציונלי לתוספת עיצובית.

ההתפתחויות הטכנולוגיות של מאות השנים האחרונות והשילוב של מגוון חומרים מתקדמים, הפכו את הקמינים לחלק אינטגרלי מעיצוב הבית בעת החדשה.

עוד מהבלוג

קמין הוא אחד מהפריטים הכי יפים שאפשר לשלב בכל סוג של עיצוב. בין אם אתם מעצבים את הבית, העסק או את החנות שלכם – הקמין יכול להוסיף לה המון בנראות הויזואלית שלה, ולתת לה נפח הרבה יותר אינטימי, חם ומשפחתי. אם אתם רוצים להקים לעצמכם חנות משולבת קמין יש כמה דברים שתצטרכו לקחת בחשבון, משום שמדובר על פריט שמצד אחד הוא מאוד יפה ומוסיף, אבל מצ...
הקמין הפך לפריט ויזואלי ופרקטי המככב בבתים רבים ותורם ביופיו ובחום שלו לאווירה ולשהייה בחלל. נבחרת הקמינים כוללת דגמים שונים הפועלים על חשמל, גז, אש וכדומה ומופיעים בשלל עיצובים מחומרים שונים. הם ניתנים למיקום והטמעה בווריאציות שונות כולל תחת האי במטבח, על קיר מרכזי בסלון, קמין המרחף מלמעלה בלב החדר ועוד. ...
קמין איכותי מהווה תוספת דקורטיבית ופונקציונלית כאחד לכל אזור בבית: הוא מאפשר לכם ליהנות מתוספת עיצובית שמושכת את תשומת הלב כבר מהשנייה הראשונה ולהפיג את הקור בעונה הגשומה. אז אם קיבלתם כבר החלטה שגם לכם מתאים קמין ואתם רק רוצים לבדוק היכן למקם אותו בדירה, הגעתם למקום הנכון....
שתפו מאמר