בלוג

איך לבחור את העצים המתאימים ביותר לקמין עץ?

אש בקמין עץ

 

בין אם יש לכם בבית קמינים מעוצבים, קמיני עץ או כל סוג קמין אחר, תמיד יהיה מומלץ לדעת מהו חומר הבעירה המומלץ עבורכם. יכול להיות שאתם צריכים הסקה עבור חדר אחד, או אולי אפילו עבור בית שלם, אך דבר אחד בטוח – אתם צריכים לבחור נכון את סוג העצים בהם תשתמשו. ראשית, הטיפ הכי חשוב שאפשר לתת, ועוד לפני שמדברים על סוג העצים, הוא טיפ בנושא של כמות העצים.

האם הרבה עצים בקמין משמע חימום טוב יותר?

שימו לב, לא משנה אילו סוגי עצים להסקה תכניסו לקמין שלכם, אתם צריכים לעשות זאת תוך כדי שאתם מקפידים לא להעמיס יותר מדי עצים. במקרים רבים, אנשים עלולים לחשוב כי כמות נרחבת של עצים, משמע הסקה טובה יותר, אך זוהי טעות.

אם תכניסו עצים רבים לתנור ותעמיסו עליו, אכן יהיה לכם חם יותר למשך כמה דקות. הבעיה היא אחרת. אתם מסתכנים בפריצת הלהבות מחוץ לקמין. מסוכן מאוד. דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון, הוא הנושא של איכות העצים.

קמין עץ בבית? אך ורק עץ יבש עבור הסקתו

אתם מוזמנים להשתמש בבולי עץ יבשים בלבד, תוך שאתם מוודאים גם שלא קיימת רטיבות פנימית בעץ. שימו לב, כל שימוש בזרדים, עלים, ענפים או שיחים, בהכרח יוביל לבלאי מואץ של הקמין. מה שנקרא, התיישנות החומר במהרה. באופן כללי, העצים המומלצים להסקה טובה הם:

  • עצי הדר
  • סיסם הודי יבש
  • עצי אקליפטוס
  • עצים שעברו תהליך ייבוש של שנה ומעלה

מדוע נבחר בעצים יבשים עבור קמינים מעוצבים ורגילים?

חשוב להבין כי השימוש בעצים לחים או רטובים, בדרך כלל יוביל לכך שבתוך הקמין עצמו יצטבר פיח. כידוע לכולנו, פיח מאוד קשה לנקות והוא גם עשוי לגרום לקשיים בהדלקת הקמין.

בשורה התחתונה, עצים לקמין רוכשים דרך ספקים מובחרים, ככה שלא תצטרכו להתעסק עם תקלות בעתיד. יש בבית קמין עץ מעוצב? אם כן, אנחנו מזמינים אתכם לרכוש עצים לקמין באיכות גבוהה, וככה תוכלו ליהנות מהקמין למשך שנים ארוכות קדימה.

עוד מהבלוג

קמין הוא אחד מהפריטים הכי יפים שאפשר לשלב בכל סוג של עיצוב. בין אם אתם מעצבים את הבית, העסק או את החנות שלכם – הקמין יכול להוסיף לה המון בנראות הויזואלית שלה, ולתת לה נפח הרבה יותר אינטימי, חם ומשפחתי. אם אתם רוצים להקים לעצמכם חנות משולבת קמין יש כמה דברים שתצטרכו לקחת בחשבון, משום שמדובר על פריט שמצד אחד הוא מאוד יפה ומוסיף, אבל מצ...
הקמין הפך לפריט ויזואלי ופרקטי המככב בבתים רבים ותורם ביופיו ובחום שלו לאווירה ולשהייה בחלל. נבחרת הקמינים כוללת דגמים שונים הפועלים על חשמל, גז, אש וכדומה ומופיעים בשלל עיצובים מחומרים שונים. הם ניתנים למיקום והטמעה בווריאציות שונות כולל תחת האי במטבח, על קיר מרכזי בסלון, קמין המרחף מלמעלה בלב החדר ועוד. ...
קמין איכותי מהווה תוספת דקורטיבית ופונקציונלית כאחד לכל אזור בבית: הוא מאפשר לכם ליהנות מתוספת עיצובית שמושכת את תשומת הלב כבר מהשנייה הראשונה ולהפיג את הקור בעונה הגשומה. אז אם קיבלתם כבר החלטה שגם לכם מתאים קמין ואתם רק רוצים לבדוק היכן למקם אותו בדירה, הגעתם למקום הנכון....
שתפו מאמר