בלוג

איך מרכיבים ארובה של קמין?

הקמינים השונים - גם אלה שמבוססים על הנחת עצים בתוכם, גם אלה שמחוברים לצינורות גז וגם אלה החשמליים - זוכים לפופולריות הולכת וגדלה בשנים האחרונות. הקמינים זקוקים לארובה, וחובה לוודא שהיא תותקן באופן המקצועי ביותר. שימו לב: קמין גז או עץ עם ארובה לא תקנית הוא סכנת נפשות, בגלל שבמקרה כזה חומרים מסוכנים עלולים להישאר בתוך הבית! אז איך מרכיבים ארובה של קמין באופן נכון ובטיחותי? כל הפרטים בעמוד זה.
איך מרכיבים ארובה של קמין

איזה ארובה מתאימה לכל קמין?

בבית עם קמין גז תותקן בדרך כלל ארובה כפולה, וזאת משום שמכשיר זה, כדי לייצר את הבעירה, יונק מחלל הבית אוויר צח ואז פולט אוויר שרוף. בהתאם, נדרשת ארובה בעלת שני חלקים נפרדים – אחד להחדרת אוויר צח על-מנת שרמת החמצן בחדר לא תיפגע, והשני לסילוק האוויר השרוף. כשיש קמין עץ – תותקן ארובה סטנדרטית.

איך מרכיבים ארובה של קמין – דגשים חשובים

התשובה הקצרה לשאלה איך מרכיבים ארובה של קמין היא בזהירות מירבית, באחריות מלאה ועם הקפדה על כל פרט ופרט.
בפרט, חובה לוודא שיש בידוד מוחלט בין הארובה לבין סביבתה. כך למשל נדרשת מחיצה מבודדת מחום בין הארובה לבין כל חומר בעל רגישות לחום או כזה שעלול להיות דליק. בתוך גג הרעפים הבידוד חייב להיות מוקפד עוד יותר, כשהמרחק המינימלי בין הארובה לבין כל העצמים הרגישים הוא 25 ס"מ. כמו כן, נדרש מרחק של 25 ס"מ או יותר בין הארובה לבין הדפנות אלה.
בנוסף, הארובה עצמה חייבת להיות ריקה לגמרי, יציבה לחלוטין ואטומה לכל האורך שלה. ההתקנה מבוססת על חיבור זכר לנקבה – תחילה לקמין עצמו ולאחר מכן בין כל חלקי הארובה.
התקן הישראלי מציב דרישות ספציפיות גם לגבי הקוטר של כל ארובה, הגובה שלה ועובי הדפנות. מרכיב אחר בהתקנה הוא מיקום נכון של הארובה, גם ביחס לבית וגם על-מנת ששחרור העשן מחוץ לבית יהיה מתחשב ככל האפשר בסביבה.

איך נקבעת עלות התקנת ארובה לקמין?

כשמתלבטים בין קמין עץ, קמין גז וקמין חשמלי, העלות הכוללת – מחיר פתרון החימום + מחיר השימוש בו לאורך החורף – היא שיקול משמעותי בבחירה. לחישוב הנ"ל יש לצרף גם את עלות הארובה, כשטווח המחירים המקובל הוא 150 עד 300 ש"ח למטר. ככל שהבית גבוה יותר, כך סביר להניח שהמחיר יהיה מעט גבוה יותר, גם לכל מטר, וזאת בגלל המורכבות. באופן דומה, גם כשיש צורך לייצר זוויות ייחודיות עבור הארובה העלות עולה.
בכל מקרה, על-מנת שתוכלו להשתמש בקמין בראש שקט לגמרי, ולדעת בוודאות שלא תצטרכו לסבול עשן, גיצים ושאריות עץ שרופות בתוך הבית, חשוב להפקיד את המלאכה אך ורק בידיים מיומנות ומנוסות של אנשי מקצוע שיודעים בדיוק איך מרכיבים ארובה של קמין.

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print