בלוג

איך להשיג עצים מתאימים לקמין העץ שלכם?

יותר ויותר בעלי בתים בישראל התאהבו בקונספט קמיני העץ בשנים האחרונות, ולא בכדי. מדובר באמצעי חימום חסכוני, נוח לתפעול ובעיקר, יפהפה. אלא שבכדי ליהנות מעוצמתו של קמין העץ, חשוב להשיג עצים מתאימים המפיקים את החום המושלם. איך עושים זאת? על כך ועוד בכתבה הבאה.
עצים לקמין

קמין עץ – כבר לא יכולים לחכות לחורף…

בארצות אירופה הקרות, קמין עץ הוא חלק בלתי נפרד ממרבית הבתים. ככה זה כשבחצי מימות השנה, הטמפרטורה מגרדת את האפס. אלא שאופנת הקמין הגיעה לישראל באופן משמעותי רק בעשור האחרון (כשלפני כן הייתה נפוצה בעיקר בבתים הכפריים שביישובי רמת הגולן והגליל), וכיום היא חלק בלתי נפרד מתעשיית אמצעי החימום בישראל. הגידול המשמעותי בביקוש הביא לייבוא של מגוון רחב של דגמים, עיצובים שונים ומרהיבים, וירידת מחירים משמעותית, כך שהיום, כבר לא מדובר במוצר יוקרה המיועד לחברי האלפיון הכלכלי העליון.

השגת עצים לקמין שלכם – כבר לא אתגר כבעבר

ויש עוד דבר שהשתנה בזכות הביקוש הגובר: השגת העצים לקמין שלכם כבר לא צריכה להיעשות על ידכם באופן עצמאי. הביקוש הגבוה הוליד שירות חדש של חברות העוסקות בעצים – כריתת עצים ע"י מומחים, בין היתר לטובת שימוש בקמין. בחברה שכזאת תוכלו להתייעץ לגבי סוג העץ המתאים לקמין שלכם, לגבי הכמויות הנדרשות עבורכם בהתאם לתדירות השימוש שלכם, לגבי אופן השימוש הנכון בקמין על מנת לייעל את הפקת החום שלו ולגבי נושאים רבים נוספים. על פי ההערכות, רובם הגדול של בעלי קמין עץ בישראל, בוחרים להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית. בחירה זאת מקלה על התהליך, מזרזת אותו ולחלוטין שווה את העלות ההגיונית של השירות.

מידע נוסף על עץ לקמין

הנה כמה דברים חשובים נוספים שכדאי לדעת: ראשית, עץ בישראל מתומחר לפי קוב, המייצג את כמות העצים הנכנסת בתוך ארגז בגודל מטר מרובע. הכמות שונה בין סוגי העץ השונים על פי רמת הקושי והצפיפות שלהם. שנית, דעו כי ככל שהעץ קל יותר, הוא יישרף מהר יותר, אך יהיה נוח יותר להדלקה והבערה שלו תהיה "נקייה" יותר. עץ קשה יבער לאורך שעות וייצר חום גבוה יותר. המלצתנו היא שאם ברשותכם בית גדול, בחרו בעץ קשה כדי להשיג אפקט חימום מספק. בבית קטן יחסית ניתן להסתפק בעץ קל. שלישית, כשרוכשים עץ רטוב וטרי, משקלו יהיה גבוה באופן משמעותי מאשר עץ יבש. נקודה רביעית וחשובה היא תזמון הקנייה. חשוב לדעת שבעונת הקיץ העץ זול יותר וזמין יותר, אז מומלץ לרכוש אותו דווקא בתקופה זו.

דבר אחרון לסיום אודות רכישת קמינים לבית הוא טיפ: לפני רכישת קמינים לבית, מומלץ לערוך בדיקה יסודית לגבי סוג הקמין (חשמל, גז, עץ), גודלו, מחירים, אחריות, תפוקת חום, תחזוקה שוטפת וכו'. קנייה נעימה!

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print