בלוג

איך לתחזק את הקמין בבית שלכם?

קמין מתוחזק - אורטל קמינים

אין ספק, התחושה של קמין, בין אם קמין גז או קמין עצים, היא פשוט כיפית ורומנטית. בכדי ליהנות מהאווירה הקסומה של הקמין שלכם, כדאי לדעת כיצד אתם מתחזקים אותו כמו שצריך. יחד עם תחזוקתו של הקמין שלכם, כדאי גם לזכור כמה דברים לגבי הארובה. בין אם מדובר בתחזוקה של קמיני עץ או קמיני גז חדישים, יש כמה דברים שכדאי לדעת. התחזוקה של קמינים צריכה להתבצע במהלך כל השנה, היות וגם אם אתם לא מפעילים אותם בקיץ (סביר להניח שלא), ישנם אזורים מסוימים בהם כנראה יצטבר לא מעט אבק ולכלוך. עומד להצטבר במהלך הקיץ לא מעט לכלוך, שמומלץ להסירו ולנקותו עוד לפני הפעלת הקמין בפעם הראשונה, כשמגיע החורף.

יש לכם קמין עצים? הקפידו לתחזקו אותו במהלך כל השנה

קמינים נוטים לצבור לא מעט פיח, שבדרך כלל מצטבר באזור הזכוכית של הקמין. במקרה בו מצטבר הרבה פיח על הזכוכית, אתם יכולים לנקותו בעצמכם בהחלט. בהתאם לחומרים הנשרפים בקמין שלכם (כמו עצים למשל), פיח בכמויות שונות מצטבר ומצריך הסרה.

אם מצטבר פיח על זכוכית הקמין שלכם, מומלץ להפעיל אש חזקה אשר תשרוף את הפיח ותגרום להסרתו. לא עבד? ישנה עוד דרך להסיר פיח מהקמין. אפשר למשל לקחת נייר עיתון ספוג במים. את העיתון יש לטבול באפר העץ השרוף בקמין. בעזרת העיתון הספוג מים ואפר שרוף, תוכלו לשפשף את הזכוכית ולנסות להסיר את הפיח שהצטבר. בדרך כלל זה יעבוד. במידה ולא עבד, תמיד תוכלו לזמן את החברה המשווקת של הקמין שרכשתם או להתייעץ עם איש מקצוע.

הסרת פיח מהקמין בעזרת שיטות שונות

קמין חשמלי מצריך שיטות ניקוי שונות מאשר קמין עץ. חובה לזכור, אין לערב מים בתהליך הניקוי של קמינים חשמליים! כל ניסיון לנקות בעזרת מים קמין חשמלי, בדרך כלל ייגמר בקלקול או אפילו בהתחשמלות. שימו לב, מדובר בסכנה של ממש.

רוצים קמין מצוחצח ורומנטי? כדאי תמיד לבדוק את האטמים והגומיות השונות, החלקים הפנימיים וכדומה. שימו לב, חשוב לזכור שבמידה והאטמים אינם אוטמים, אש עשויה לפרוץ החוצה מהקמין. זה רלוונטי גם לגבי זכוכית קמין סדוקה או שבורה.

הסקה נכונה של עצים איכותיים

ישנם סוגי קמינים המגיעים עם טכנולוגיה חדישה, הנקראת CLEANBURNING. טכנולוגיה זו מסייעת במניעה של הצטברות חומרים רעילים שונים, וחומרים שעשויים לגרום לנזקים לארובה. במקרים מסוימים, חומרים כמו עטרן, זפת ופיח, עשויים לגרום אפילו לדליקות ושריפות.

יש לבצע ניקיון ארובה לפחות פעם בשנתיים, כאשר ההמלצה היא לנקותה פעם בשנה. לאחר ניקוי חומרים שונים ש"מתיישבים" בתוך הארובה, תוכלו ליהנות מהסקה ובעירה מצוינות. זכרו, עצים רטובים גורמים להסקה לא איכותית, מזהמת וגם מסוכנת. ההמלצה היא, הסקה של עצים יבשים בלבד.

עוד מהבלוג

קמין הוא אחד מהפריטים הכי יפים שאפשר לשלב בכל סוג של עיצוב. בין אם אתם מעצבים את הבית, העסק או את החנות שלכם – הקמין יכול להוסיף לה המון בנראות הויזואלית שלה, ולתת לה נפח הרבה יותר אינטימי, חם ומשפחתי. אם אתם רוצים להקים לעצמכם חנות משולבת קמין יש כמה דברים שתצטרכו לקחת בחשבון, משום שמדובר על פריט שמצד אחד הוא מאוד יפה ומוסיף, אבל מצ...
הקמין הפך לפריט ויזואלי ופרקטי המככב בבתים רבים ותורם ביופיו ובחום שלו לאווירה ולשהייה בחלל. נבחרת הקמינים כוללת דגמים שונים הפועלים על חשמל, גז, אש וכדומה ומופיעים בשלל עיצובים מחומרים שונים. הם ניתנים למיקום והטמעה בווריאציות שונות כולל תחת האי במטבח, על קיר מרכזי בסלון, קמין המרחף מלמעלה בלב החדר ועוד. ...
קמין איכותי מהווה תוספת דקורטיבית ופונקציונלית כאחד לכל אזור בבית: הוא מאפשר לכם ליהנות מתוספת עיצובית שמושכת את תשומת הלב כבר מהשנייה הראשונה ולהפיג את הקור בעונה הגשומה. אז אם קיבלתם כבר החלטה שגם לכם מתאים קמין ואתם רק רוצים לבדוק היכן למקם אותו בדירה, הגעתם למקום הנכון....
שתפו מאמר