בלוג

באילו עצים לא כדאי להשתמש כאשר מדובר בקמין?

החום הנעים והאווירה הביתית סוחפים הרבה מאד לקוחות לרכוש קמין כדי שישמש אותם בימי החורף הקרים.
בול עץ עם אש בקמין

קמין עץ איכותי לבית

בשנים האחרונות משפחות ישראליות רבות רוכשות קמינים בשלל גדלים וצורות הממוקמים כפריט נפרד בחדר המגורים הביתי א לחלופין בתוך נישה בקיר המותאמת לגודלו של הקמין ולדרגת החום הגבוהה הבוקעת ממנו.

שימוש בעצים הלא נכונים עבור הקמין

לקוחות רבים שאינם מודעים לאופן התחזוקה הנכון של קמינים, רוכשים בולי עץ שאינם מתאימים ובדרך זו הם עלולים לפגום בחלקים הפנימיים של הקמין. זו פגיעה מיותרת לאור העלות הגבוהה של רכישת הקמין.

כל חלקי העץ שיש בהם לחות רבה בשל השהייה שלהם באוויר או בגשם, אינם מתאימים להימצאות בתוך קמין עץ, כיוון שהם יגרמו לכך שיהיה בבית עשן ופיח. כמו כן, מומלץ לא להניח בתוך הקמין זרדים או ענפים אשר יוצרים בעירה נמוכה ולא איכותית וחמימה.

הפגיעה בדפנות הקמין תגרור צורך בפעולות של תחזוקה, שיפוץ וחידוש של הקמינים. מדובר בטרחה ובעלויות מיותרות ולכן בעלי הנכסים פועלים על פי ההדרכה שקיבלו ורוכשים באופן קבוע רק בולי עץ עבים הקיימים במגוון גדול של אופציות הכוללות כמה סוגי עצים.

הסוכנויות שעוסקות בחיטוב של העצים ומבצעות את החיתוך שלהם בגודל המתאים, מספקות היצע רחב של סוגי עצים שכולם מתאימים לבעירה תקינה של האש בקמין.

שימוש בבולי עץ עבור הקמין

בולי העץ המתאימים ביותר הם אלו שנחתכו מעצי אורן הכוללים גם שרף, עצי פרי נשירים, שקד, אקליפטוס, אלון, קזוארינה, זית, עצי הדר וברוש. מדובר בבולי עץ שהם יבשים ודרגת הלחות הממוצעת שלהם היא נמוכה יחסית ונעה בין % 20-% 14 ולכן אינה יוצרת נזקים כמו בולי העץ בעלי דרגת הלחות הגבוהה יותר.

אחסנה של בולי העץ בבית

כדי ליהנות מבולי עץ יבשים, יש לאחסן אותם במקום מוגן שאינו לח ולכן אין להשאיר אותם בחוץ בגלל טל הבוקר והגשמים, אלא להכניס אותם למקום מקורה ויבש כמו פינה מסוימת בבית או במחסן איכותי.

הוספה של בולי עץ לקמין

בהתאם לשעות שבהן קמין עץ עובד בבית יש להוסיף לו מדי פעם בולי עץ כדי ליצור בעירה טבעית ואווירה חמימה וביתית. קמינים רבים עובדים שעות רבות בכל יום ולכן בני הבית דואגים לאספקה שוטפת של בולי עץ המגיעים הביתה במשלוח וכך יהיו להם מספיק בולי עץ לכל התקופה הנדרשת.

עוד מהבלוג

בשנים האחרונות רוב הציבור שרוכש דירה חדשה או דירה יד שנייה, נעזר בסיוע מקצועי כדי ליצור את דירת החלומות שלו. ...
קמיני גז כל כך נוחים ופשוטים לתפעול עד שקל לשכוח שהם זקוקים לתחזוקה כלשהי כדי שתשמור עליהם בשיא. כדי לשמור על קמין הגז שלכם לאורך זמן, ולהבטיח שיפעל בצורה כמה שיותר בטוחה, מומלץ לבצע תחזוקה. כאשר הזמן הטוב ביותר לבצע פעולות תחזוקה וניקיון של הקמין הוא בעונות שהוא לא נמצא...
רבים מאתנו לא יכולים שלא להתרגש כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר ואנו מתחילים להתעורר לבקרים באווירה חורפית. כאשר גרים בצפון, ההתרגשות רק הולכת וגוברת כל יום, כי באזור הזה האווירה החורפית הקסומה הרבה יותר מורגשת. יחד עם זאת גם הרבה יותר קר בהשוואה לאזורים אחרים, ורוב האנשים מכונסים יותר בבתים ומסתמכים על מקורות חימום כאלו ואחרים. אנו...
שתפו מאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print